Jak vybrat sluneční brýle? Radí optička Bc. Sabina Cardová

14-06-2019

Léto už začíná a nejen to je obdobím, kdy se sluneční brýle stávají nezbytností pro ochranu našich očí. Přečtěte si, podle čeho vybrat ty pravé.

Celý článek

Samozabarvovací a stálobarevné brýle

29-03-2019

Dioptrické brýle nemusí být pouze s čirým sklem. Obzvlášť v létě či v zimě na horách se Vám budou hodit brýle, se kterými uvidíte ostře, a přitom budou Vaše oči díky tmavšímu sklu s UV filtrem dokonale ochráněny. Řeč je o brýlích se stálobarevnými či samozabarvovacími skly.

Celý článek

Jak správně chránit oči?

22-03-2019

Stejně jako při sváření, frézování nebo řezaní používáte ochranné brýle, je i při práci s počítačem potřeba zrak chránit.
V dnešní době, kdy trávíme čím dál více času před monitory pc, tabletů a dalších přístrojů, nejen v práci ale i ve volném čase, je ochrana očí velmi důležitá.

Celý článek

Náhradní brýle nejsou luxus, ale nezbytnost

20-03-2019

Velmi často se stává, že ve chvíli, kdy se rozhodneme pořídit si své první brýle, se zároveň rozhodujeme pořídit si také brýle na nějakou dobu poslední. Mnoho z nás věří, že více než jedny brýle nepotřebujeme. Co když se Vám ale brýle rozbijí, či je ztratíte?

Celý článek

Proč si zvolit tenčená skla?

15-03-2019

Vybíráme-li dioptrické brýle, dbáme na to, aby nám slušely. Volíme materiál obrub, myslíme na to, že by měly být odolné. Vybereme skla, která splňují, co od nich očekáváme, ať už to je samozabarvovací efekt či ochrana proti modrému záření. Často ale zapomínáme, že důležitá je také tloušťka skla.

Celý článek

Proč volit antireflexní úpravu brýlových čoček?

12-03-2019

Co to znamená, když se řekne, že brýle mají antireflex?
Proč si vybrat tuto úpravu?

Celý článek

Poškrábané brýle se skutečně vyčistit nedají

11-03-2019

Každý uživatel dioptrických i slunečních brýlí je musí čas od času vyčistit. Někdo častěji než jiný. Záleží především na zacházení a na prostředí, v němž se pohybuje. Jedno je ale jisté. Čištění je věc, která nošení brýlí značně znepříjemňuje.

Celý článek

Naše oči v zimě

08-03-2019

Zimní období představuje pro naše oči velkou zátěžovou zkoušku. Mrazivé počasí se umí podepsat nejen na naší náladě, ale i na zdraví. Máme pro vás pár tipu, jak domácí péčí dopřát svým očím úlevu.

Celý článek

Jak vybrat multifokální skla

07-03-2019

Při výběru multifokálních čoček je dobré brát ohled nejen na jejich cenu, ale především na jejich kvalitu a funkci, která je od nich očekávána.

Celý článek

Brýle pro řidiče

01-03-2019

Unavuje Vás řízení auta? Nemáte jistotu při řízení v noci, nadměrně Vás osvětlují protijedoucí auta či máte problémy v nepříznivém počasí jako je déšť a mlha? Máme pro Vás řešení – brýle a brýlové čočky určené pro řidiče. Řiďte bezpečně a nechte své oči odpočívat bez ohledu na denní dobu nebo počasí.

Celý článek

Kdo je to optometrista?

27-02-2019

Už se vám stalo, že jste se přišli zeptat do oční optiky na vyšetření zraku a místo očního lékaře jste byli doporučeni k optometristovi?
Nevěděli jste, co to znamená?

Celý článek

Zvažujete multifokální brýle? Poradíme Vám

12-02-2019

Přemýšlíte, zda pro Vás nebudou místo vícero brýlí na dálku a blízko spíše lepší jedny brýle multifokální? Přijďte k nám do optiky a vyzkoušejte si vidění jako s multifokálními brýlemi.

Celý článek
Akce a novinky do vašeho e-mailu

Zajímavé tipy jak se starat o brýle, akce a nové kolekce

Získejte slevu 150 Kč na první nákup

…a mějte informace o slevách a akčních nabídkách z první ruky.