Brýle do kanceláře

Trávíte většinu dne u obrazovky monitoru a současně se díváte na klávesnici či přepisujete nějaký text? A máte pouze čtecí brýle se kterými je sice ostrý text, který potřebujete přepsat do počítače, ale při pohledu na monitor není zaostření tak rychlé? Máme pro vás možnost, jak tento diskomfort vyřešit.

Jednou z variant jsou multifokální brýle, které jsou určené na dálku, počítač i blízko. Velmi je ocení nositelé brýlí na dálku, jelikož odpadá neustálé přendávání dálkových brýlí za čtecí a naopak. Jejich nevýhodou ovšem je, že dioptrická zóna určená na monitor je jen v určité části brýlové čočky. Nositel tak musí více hýbat hlavou nejen nahoru a dolů, ale také do stran, jelikož v periferii už není vidění tak jasné. Další nevýhodou může být také jejich cena.

Pokud nosíte brýle jen na čtení nebo nechcete být omezování zorným polem a zároveň nechcete tolik investovat do multifokálních skel, je zde možnost pořídit si kancelářské brýle pro krátkou a střední vzdálenost. Jejich používání je velmi jednoduché, jelikož přechod z dioptrie určené na monitor je plynulý na dioptrii určenou pro bližší čtený text. Pokud se tedy podíváte horní částí skla, uvidíte komfortně na monitor, pokud skloníte hlavu, automaticky se díváte přes spodní část skla a vidíte komfortně například na klávesnici. Pro vaše oči je tato dioptrická změna pohodlná, jelikož nemusí vytvářet takovou námahu při zaostřování na jinou vzdálenost. Navíc kancelářské brýlové čočky obsahují tzv. modrý antireflex (ochranná vrstva BLUE), který slouží k ještě většímu komfortu při práci u monitoru a v místnostech s umělým osvětlením.

Výhody kancelářských brýlí:

  • Komfortní vidění na krátkou a střední vzdálenost (plynulé zaostření)
  • Nižší investice než v případě multifokálních brýlí
  • Ochrana proti modrému záření z počítače a jiných zdrojů škodlivého modrého záření (modrý antireflex / ochranná vrstva BLUE)

Pro objednání brýlí do kanceláře je nutné vědět dioptrie určené na počítač a dioptrie na blízko. Pokud tyto hodnoty neznáte, rádi vám je změříme. Optimálně přesně na vaši pracovní vzdálenost, na kterou jste zvyklí. Tak aby práce u počítače byla s finálními brýlemi co nejpohodlnější, bez zbytečné únavy.

Nakupovat online Najít pobočku

Líbil se vám článek?

Další oblíbené články

Sledujte nás na Facebooku:

Získejte slevu 150 Kč na první nákup

a mějte informace o slevách a akčních nabídkách z první ruky.Nemám zájem