Chraňte své oči před modrým zářením

Počítač, mobil, tablet nebo LED žárovka, věci, které se staly součástí běžného dne většiny z nás. Věděli jste ale, že jejich používáním se vystavujete záření modrého světla, které má neblahý vliv na přirozený biorytmus těla?

Co je modré světlo?

Modré světlo je přirozenou součástí slunečního světla. Jsme tedy schopni jej přijímat a jeho množství ovlivňuje tvorbu hormonů v našem těle. Zatímco při východu slunce modré světlo naše tělo „probouzí“, při západu slunce snížení intenzity modrého světla spouští uvolňování spánkového hormonu melatoninu.

Čím modré světlo škodí?

Problém nastává, přicházíme-li do styku se zdroji modrého světla v čase, kdy naše tělo toto záření nepotřebuje. Pouhým večerním rozsvícením LED žárovky či použitím notebooku či mobilu narušujeme přirozený rytmus těla. Potíž je také v nadbytku modrého záření, kterému je mnoho z nás dennodenně vystaveno. Modré světlo na nás září z obrazovek mobilů, televizí, počítačů aj., přičemž se jedná o umělý zdroj záření, tedy lidskému organismu nepřirozený. Skupinou, která je modrým světlem nejvíce ohrožena, jsou ti, kteří tráví velké množství času u umělého zdroje modrého záření v době, která je pro organismus nepřirozená. Proto pracujete-li do noci s počítačem či mobilem, zbystřete.

Nadměrné množství modrého světla vede k přetěžování zrakového systému, způsobuje přílišnou bdělost a může být zdrojem zdravotních komplikací, které vyplývají z narušení a nedostatku spánku vlivem posunutí biologického rytmu těla. Mezi tyto komplikace patří podrážděnost, deprese, oslabení imunitního systému a snížená koncentrace. Poslední studie taktéž prokázaly neblahý vliv modrého záření na buňky sítnice. Sítnicovým buňkám se pak zkracuje životnost a může dojít mnohem dříve k věkem podmíněné makulární degeneraci.

Jak se před nadbytkem modrého světla chránit?

Dopřejte svým očím kvalitní brýlovou čočku s ochrannou vrstvou BLUE, která redukuje průnik vysoko energetického modrého světla do vašeho oka. Práce u počítače se poté stane příjemnější, zvýší se vaše produktivita a sníží se riziko vzniku zdravotních komplikací.

Brýlová čočka s ochrannou vrstvou BLUE se vyznačuje nepatrně žlutým odstínem a modře zbarveným antireflexem. Tato barevná kombinace může být viděna například při položení brýlí na bílý papír, ovšem při běžném nošení brýlí zbarvení nenarušuje celkový obraz, naopak slouží k jeho rozjasnění. Povrch brýlové čočky je extrémně tvrdý a odolný, hladký a snadno čistitelný. Brýlová čočka BLUE nabízí tedy vysoký komfort vidění bez škrábanců, nečistot a nežádoucích odlesků vylepšený o ochranu před modrým zářením obrazovek.

Jak objednat brýle s ochrannou vrstvou BLUE?

Brýlové čočky s ochrannou vrstvou BLUE lze vsadit do takřka všech obrub. Vyberte si proto obruby dle Vašeho vkusu a zavolejte na naši zákaznickou linku. Naši zkušení optici Vám rádi pomůžou. Jsme tu pro Vás na telefonním čísle 800 299 992.

Nakupovat online Najít pobočku

Líbil se vám článek?

Další oblíbené články

Sledujte nás na Facebooku:

Získejte slevu 150 Kč na první nákup

…a mějte informace o slevách a akčních nabídkách z první ruky.