Samozabarvovací brýle

Nosíte dioptrické brýle a rádi byste své oči chránili také za slunečného počasí? Představujeme samozabarvovací dioptrické brýle.

Samozabarvovací brýle a jejich výhody

Samozabarvovací neboli fotochromatické brýle jsou brýle, které reagují na intenzitu UV záření.

  • ostré a jasné vidění v interiéru (skla nejsou zabarvena, suplují klasické čiré brýle)
  • ostré a příjemné vidění za slunečného počasí (skla se zabarví, suplují klasické sluneční brýle)
  • ochrana zraku za každého počasí (sluneční paprsky vnikají do našeho oka i za běžného počasí, kdy bychom u sebe klasické sluneční brýle pravděpodobně neměli - skla chrání naše oko dle skutečné, nikoliv subjektivní míry slunečního záření)
  • nižší náklady na kvalitní vidění v průběhu celého roku (tím, že samozabarvovací brýle suplují čiré i sluneční brýle zároveň, šetří jejich pořízení naše náklady – jedny brýle po celý rok)

Míra a rychlost zabarvení

Na trhu jsou dnes dostupné různé varianty samozabarvovacích čoček. Základní varianty nabízí pozvolnou rychlost zabarvení či odbarvení a rozmezí zabarvení zpravidla od 10 do 70 %. Brýlová skla tak v nezabarveném stavu nikdy není úplně čirá, vždy nabízí jemné zabarvení.

Pod označením Transitions můžete vybrat samozabarvovací skla s rychlou reakcí zabarvení či odbarvení a rozmezím od 6% do 80 %. Brýlová skla v nezabarveném stavu tak zcela suplují klasické dioptrické brýle. V zabarveném stavu nabízí maximální ochranu, stejně jako např. sluneční brýle kategorie 3 (varianta k moři či do hor).Tyto brýle jsou navíc jako jediné vhodné také do auta. Běžné samozabarvovací brýle se za sklem automobilu nezabarví.

Které obruby se pro samozabarvovací skla hodí?

Samozabarvovací skla lze vložit takřka do každé obruby. Záleží proto skutečně pouze a jen na Vás, jak mají Vaše brýle vypadat. Vyberte si brýle, které Vám sluší, a které Vám výborně poslouží po celý kalendářní rok!

Samozabarvovací brýle a jejich cena

Veškeré informace o cenách samozabarvovacích skel najdete v našem ceníku, nebo telefonicky na bezplatné lince 800 299 992.

Nakupovat online Najít pobočku

Líbil se vám článek?

Další oblíbené články

Sledujte nás na Facebooku:

Získejte slevu 150 Kč na první nákup

…a mějte informace o slevách a akčních nabídkách z první ruky.